BIKE TO SPA: City Bike toob jalgrattaga spaamõnusid nautima

Kas oled mõelnud, et tee spaasse võiks olla sama tervislik kui mõnusad spaaprotseduurid? Koostöös jalgrattalaenutusega Citybike pakub Elamus SPA nüüdsest võimalust liikuda jalgrattaga maalilisest vanalinnast Mustamäele spaamõnusid nautima.

Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Rattasõidukultuur areneb ka Eestis

Silja Hurskainen, Tallinna turismiosakonna turunduse projektijuht proovis omal käel järgi avastamisrõõmu pakkuva teekonna ning avaldas, et huvi jalgratastel liiklemise vastu on turistide seas tõusmas. „Meil on turismiosakonnas kogemus näiteks selle aasta turismimessilt Soomes, kus üha rohkem küsiti just rattasõidu kohta ja looduses liikumise kohta. Meie tunnetame seda küll, et huvi turistide seas on,“ lausub ta lisades, et Tallinna esindajana on ta äärmiselt toetav kõige suhtes, mis arendab rattasõidukultuuri.

Foto: GoodNews, Evelin Kruus
Foto: GoodNews, Evelin Kruus
Foto: GoodNews, Evelin Kruus
Foto: GoodNews, Evelin Kruus
Bike to Elamus SPA (Foto GoodNews, Evelin Kruus)
Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Silja avaldab, et rattasõidukultuur on arenemas ka Eestis ning see on positiivne turismi seisukohast, sest turistidel on vaja näha tavainimesi sõitmas rattaga, et nad julgeks seda ka ise teha. „Kui siin hakkab rohkem olema neid rattateid, on see äärmiselt hea asi. Need peavad olema turvalised, märgistatud, rattateede kaart on tulemas ja vaikselt läheb see asi kogu aeg paremaks,“ sõnab ta, kiites Tallinna mitmenäolisust, mis annab rattaga liiklejale palju erinevaid emotsioone ja elamusi.

Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Turistid liiguvad Tallinna kesklinnast kaugemale

Toomas Lelov, City Bike tegevjuht, selgitab, et Tallinn on mitmekesisem kui tihtilugu arvatakse ning sellest on aru saanud ka turistid, kes liiguvad üha enam uurima piirkondi kesklinnast kaugemal. „Mere äärest saab väga hästi sõita kuni Viimsini ja teiselt poolt Rocca Al Mare ja Tabasaluni. Järjest rohkem turistid liiguvadki väljapoole. Vanalinnas on ju kõige parem jalutada, aga mujale minnes juba Kadriorg, Pirita, kõik suunad ja teisele poole kuni Mustamäeni välja, väga hästi rattaga sõidetav,“ kirjeldab ta võimalikke marsruute ning lükkab ümber müüdi justkui väljaspool kesklinna on ümber ainult ühesugused majad ja mitte midagi vaadata pole.

Tallinn on mitmekesisem kui tihtilugu arvatakse ning sellest on aru saanud ka turistid, kes liiguvad üha enam uurima piirkondi kesklinnast kaugemal.

Toomas räägib, et Tallinn on täpselt paraja suurusega ja igale poole on võimalik jõuda. „Välisturist üldjuhul, selline, kes ratta rendib või rattatuurile tuleb, on juba harjunud rattaga sõitma. Neil ei ole mingeid takistusi, et igav oleks või nad ei tea, mida vaadata. Ringi liikudes nad küsivad alati infot, et mis see on, siin on ilus järv, kas ma sinna ujuma saan minna ja siis ma pean seletama, et see on Ülemiste järv, sinna kahjuks ei saa, aga näed, sinna saab jne,“ kirjeldab mees linna külastavaid turiste.

Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Tallinn suudab üllatada ka kohalikke

Margit Kurn, Elamus SPA juht, selgitab, et idee välisturistid ja ka kohalikud elanikud sadamast või vanalinnast rattaga otse spasse tuua tekkis koostöös City Bike’ga ja EASi teenusdisaini meistriklassis. „Kuna Elamus SPA külastajate hulgas üha tõusev trend on  väliskülalised, siis tekkiski mõte, et mõlemad ettevõtted võiksid jõud ühendada ja City Bike töötas siis enda poolt selle tuuri välja, et mismoodi jalgrattaga on võimalik vanalinnast sõita Elamus SPAsse,“ selgitab ta idee tausta.

Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Margit toonitab, et Elamus SPA väärtustab tervislikke eluviise ja liikumist ning seetõttu tulebki näidata linna külastavatele turistidele ja miks mitte ka kohalikule tallinlasele, et spaasse on võimalik tulla lisaks ühistranspordile ja autole ka rattaga. „Täna ise seda retke läbi sõites, oli väga palju ahhaa-momente. Mis siis, et ma olen ise tallinlane, siin on kohti, kus ma tänaseni ei ole tegelikult käinud ja mis ma võin öelda, Tallinn on väga-väga roheline. Mind pani üllatuma, kui palju oli metsa ja kui palju oli ägedaid metsaradu,“ sõnab naine ning annab soovituse ka kohalikul inimesel laenutada City Bike’i jalgrattaid ja selle asemel, et kodus teleka ees istuda, sõita jalgrattaga spaasse, teekonnal loodust nautides.

Elamus SPA väärtustab tervislikke eluviise ja liikumist ning seetõttu tulebki näidata, et spaasse on võimalik tulla lisaks ühistranspordile ja autole ka rattaga.

Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Rattaretki Mustamäele on valikus mitmeid, näiteks jalgrattaga Vanalinnast Mustamäele Elamus SPAsse teeb kilomeetreid kokku 17 ja ajaliselt võiks arvestada koos pildistamise ja mõnusa kohvikupausiga ca 2-2,5 h sõltuvalt sõitmise tempost.

Kui jalgrattaga on jõutud Elamus SPAsse, siis saab mugavalt parkida rattad spaa juurde ja lõõgastuda rattasõidust spaa veesilmades, saunades -20% soodsama piletihinnaga.

Pikemad rattasõidud on kilomeetritega 30 km ja 38 km, viimast rada on hea läbida maastikujalgrattaga.

JAGA SEDA POSTITUST