ELAMUS SPA

Kord iidsetel aegadel müttasid maismaal ringi 13 müütilist saunalist, keda ühendas soov ehitada inimkonnale kõige erilisem saunade pühakoda. Mõeldi-arutati, kuid tegudeni ei jõutud.

Aja möödudes mattusid nende teadmised maapõue männiokste alla, kuhu jäid aastatuhandeteks. Kuni ühel päikeselise päeval seiklev Männivana nad uuesti leidis. Tark vanameeski oli alati unistanud rikkalikust saunakeskusest, kus ellu viia elamusrohkeid saunarituaale. Keskusest, kus oleks ühendatud nii männimetsa võlu, eestlaste saunaarmastus kui meie iidsed saunakombed. Nüüd ongi see keskus valmis. Tule ja piilu, millised on need 13 müütilist sauna, mida Mustamäe Elamus Spas leida võib …

UDUPILV

48°C
Taevaväravaid meenutav ruum, kus lõdvestavad aurupilvepahvakad loovad müstilise miljöö. 100%-lise õhuniiskuse juures avab soe aur poore ja lõõgastab. Kuumus kiirendab keha puhastumise protsessi asendades mürkained elueliksiiri ehk puhta veega. Aurusauna mõju kehale on suurim 45-48 kraadise temperatuuri juures.

Kord aurupilves istudes arutlenud Müütiline Saunavana: “ Kas elus leidub veel midagi paremat, kui pilvedes hõljumine?”

SOOLATEMPEL

42°C
Nahk on inimese suurimaks organiks ja tema eest tuleb õrnalt hoolt kanda. Üks parimaid võimalusi selleks on soolasaun – soolaga hõõrumine eemaldab väsinud naharakud ja lõpptulemuseks on siidjamast siidjam nahk. Vereringet turgutab ka soolakristallidega rikastatud õhu sisse hingamine, mis eemaldab organismist mürkaineid ning toob magusama une.

Rännanud kord iidse Surnumere rannikul, kutsunud Saunavana kaasteelisi: “Kõik suured ja väikesed, ruttu soolaga nahale pai tegema.”

MÜSTILINE JÕESÄNG

80°C
Jõgedel on olnud täita inimelu kujunemisel tähtis roll: kõigi silmapaistvate tsivilisatsioonide areng on alguse saanud just voolavate veekogude äärest, olgu selleks siis Ganges, Niilus, Amazonas või Jangtse. Folklooriski sümboliseerib jõgi elu alget, viljakust ning aja kulgu. „Müstilise jõesängi“ saunas ongi lihtsalt hea. Ilma argielu rööprähklemise rututa saavad mõtted puhta ja rõõmsa jume.

Müütiline Saunavana olevat kord jõe ääres mõtisklenud: „Võta aega jõe ääres olla, aeg annab head nõu.”

ÜRGNE KADASTIK

60°C
Kadakasauna astudes tunned end väeka Saaremaa viikingina. Õhus hõljuvad kadakapuidu eeterlikud aroomid panevad unistama Läänemere linakarva näkineiudest, sumedatest suveöödest ja viivad ajarännakutele uistsetesse aegadesse. Kadakas on asendamatu abimees organismi kaitsevõime tugevdamisel, krooniliste hingamisteede haiguste leevendamisel ja grippi haigestumise tõenäosuse vähendamisel.

Leides end kord ekslemas ei-tea-kus ürgses kadastikus, lausunud müütiline Saunavana:Hinga siin sügavalt ja pikalt sisse ning lase kadakas endasse!“

AROMA IMPEERIUM

70°C
Looduse lõhnamaailma hierarhia tipus asetsevad erutavad aroomid annavad fantaasiatele hoogu ja viivad meeled uitama. Kord Eestimaa kevadistele aasadele, kord aga hoopis salapärastesse Idamaadesse, kord… Mitmel tasapinnal asuv aroomisaun täidab olemise rahustavate lõhnapahvakutega. Aroomid toimetavad nagu virgad sipelgad alateadvuses, turgutades immuun- ja närvisüsteemi ning loovad helge meeleolu.

Ehitades saunaimpeeriumit lausunud müütiline Saunavana: “Igaühele oma impeerium, minule just see – Aroma impeerium.”

HÄMARIK

100°C
Põletatud saun on inspiratsiooni saanud ajaloolisest Eesti suitsusaunast. See on hämar ruum, mille miljöö ja iga temperatuuripügal aitab kontakti luua meie esivanemate iidseite saunatraditsioonidega, puhastada meeled tumedatest mõtetest ja kosutada nii keha kui vaimu. „Hämarikus“ saad osa meie esivanemate iidsetest kümbluse tavadest.

Müütilise Saunavana rahvatarkus saunalistele:” Kus kerist näed laita, seal leili viska – see aitab!”

VIHTLEV MESIMUMM

85°C
Lootuses leida unelmate taru, kus ka hubane saun, tõusis kord kaugelt maalt lendu üks usin mesilane. Mummuke eksles väljadel, kuni põrkas ootamatult kokku Müütilise Saunavanaga. Koos ehitatigi puuküttega kodune saun, mis mesilinnulegi sobiv. Saab seal õppida vihtlemise põhitõdesid ja kogeda saunamee tervendavaid mõjusid. Magusast meest meisterdatud seinad, meekärjest valmistatud põrand ja mesimummu laulusumin saunas on kui magus elu ise.

Müütiline Saunavanagi lausus rõõmsalt:„ Elu ilma magusa meeta on ikka täitsa mõru.”

JAAPANI GEISER

42°C
Tõusva Päikese maalt on saunakeskusse müstilisel kombel jõudnud üks väga eriline kümbluspaik - „Jaapani geiser“. Vann, kus voolab 42-kraadine raviomadustega vesi. Ideaalne mõnuallikas, mis aitab rõskes põhjamaises kliimas peletada valguskiirusel kontidest külmatunde. Sukeldudes geisrisse võid avastada endas hulljulge samurai või lummava geiša jõu.

Müütiline Saunavana hõiganud kord kümblejatele: “Tulge ja leotage end geisris muredest puhtaks!“

SAUNAVANA PÜHAKODA

90°C
Põletatud saun on inspiratsiooni saanud ajaloolisest Eesti suitsusaunast. See on hämar ruum, mille miljöö ja iga temperatuuripügal aitab kontakti luua meie esivanemate iidseite saunatraditsioonidega, puhastada meeled tumedatest mõtetest ja kosutada nii keha kui vaimu. „Hämarikus“ saad osa meie esivanemate iidsetest kümbluse tavadest.

Müütilise Saunavana rahvatarkus saunalistele:” Kus kerist näed laita, seal leili viska – see aitab!”

Alates 18.03 on Saunavana pühakoda suletud seoses uue sauna ehitamisega.

Uus rituaalisaun, mis mahutab ca 80 inimest valmib juuli 2024.

TARKADE KIVI

55°C
Olles kuulnud legendi tarkade kivist, kogunes kord 9 julget seiklejat, et minnagi seda vägevat kivi otsima. Päevad möödusid ronides Himaalaja mägedes ja ööd veedeti käbikoskede kaitsva varju all. Inspireeritud äbielamistest ehitatigi saun „Tarkade kivi“ ja tarkuseterad uuristati seintesse.

Nähes tarkade loodut õhkas Müütiline Saunavana: „Siin voolab tarkust nii suurele kui väikesele.“

PAADISAUN

UUS! Elamus Spa väliterrassi paadisaun (90°C) on avatud iga päev:
E-N 15-00
R-P 10-00