AJAKIRJAS BUDUAAR: Naudi päikselisi suveilmasid keset linna Elamus SPA-s!

Suveilmad on täies hoos! Rannapuhkus loob kindlasti unustamatuid suveelamusi, aga tegelikult ei pea päikese võtmiseks ja veemõnude nautimiseks pakkima kotte, külmakasti võileibu ja puhkajatest pungil rannaparklas parkimiskohta otsima. Päikest võib nautida stressivabalt ka pealinnas Elamus SPA-s, kus tunned end justkui oaasis ja võib hetkega unustada, et oled tegelikult keset linnamelu, kirjutab äsja ilmunud ajakiri Buduaar.

Elamus Spa (Foto Maksim Toome)
Foto: Maksim Toome

Väliterrassid kui suveoaas

Suvel on Elamus SPA-s tõmbenumbriteks väliterrassid, kus saab päevitada, lõõgastuda mullivannis või kümblustünnis ja käia saunas.

Elamus Spa (Foto Maksim Toome)
Foto: Maksim Toome

Kogupere spaa poolel on pikutamiseks päikesetoolid nii täiskasvanutele kui väikestele põnnidele, et kõik saaksid D-vitamiini ammutada. Veemõnusid saab sealsel terrassil nautida paadi sees olevas mullivannis ja leili võtta eraldi 90-kraadises Paadisaunas.

Rohelusest pakatav SPA 21+ väliterrass pakub aga tõelist varjatud oaasi, kus on lihtne unustada, et oled linnas. Varvastega murus, kuulates linnulaulu ja purskkaevu sulinat võib kohata isegi siilikest, kes terrassil tihti puhkamas käib. Päikest saab nautida lamamistoolidel ja ka võrkkiikedes või kott-toolidel.

Kui päikese eest varju tahaks, on terrassil baldahhiinmajakesed, kuhu pugeda, et raamatut lugeda või lihtsalt privaatselt varjus pikutada.

Elamus Spa (Foto Maksim Toome)
Foto: Maksim Toome

Tervislikud eined ja külmad karastavad joogid piknikukorvi pakkimata

Ka külmakasti ja piknikukorvi spaasse ise pakkima ei pea. Kui võtta ette pikem suvepuhkepäev, võib parkida auto tasuta parklasse ja lahkuda kasvõi südaööl.

Hommiku, lõuna- ja õhtusöögid jäta Elamus SPA saunabaari kokkade hooleks. Menüüst leiab rammusamaid, toitvaid eineid kui ka värskeid tervislike salateid. Vahepalaks võta jagamiseks snäkivaagen. Täiskasvanutele on saunajärgseks lõõgastuseks pakkuda hoolikalt valmistatud kokteilid ning väiksematele kosutavad ja janu kustutavad jäätisekokteilid, mahlad ja karastusjoogid.

Elamus Spa (Foto Maksim Toome)
Foto: Maksim Toome

Jahedamal suvepäeval soojenda end saunas ja naudi saunarituaale

Eesti ilm on heitlik ja kui parajasti päike pilve taga on või puhub jahedam tuuleiil, saab end soojendada saunas. Kindlasti naudi ka saunarituaale, et saunast suurem elamus saada.

Elamus SPA saunakogemus pole tavaline soojas ruumis leili viskamine – see on terve müstiline rännak. Kokku 22 sauna seast leiab endale lemmiku igaüks – alates tugevama leili austajast kuni meditatiivsema kerge aroomi või heliteraapia austajani välja.

Elamus Spa (Foto Maksim Toome)
Foto: Maksim Toome

Selleks, et kõigi nende elamuste vahele mitte ära eksida ja võtta igast saunast maksimum, on külastajatele abiks kogenud saunameistrid, kes avavad koos sinuga ühes saunaruumis iga ruumi täielikud peidetud võlud.

Saunameditatsioon kosutab ihu ja hinge

Meditatiivsemad rituaalid on aroomirituaal ja helirituaal. Mõlemad toimuvad madalama temperatuuriga saunas ja sobivad ka neile, kes väga kuuma sauna ei soovi. Madala temperatuuriga saunas on lihtne sulgeda silmad, tunnetada erinevaid aroome ning nautida kuuma ja külma vaheldumist, mida saunameister aroomirituaali käigus lehviku ja pihustiga teeb.

Aroomid aitavad sind viia kaugele oma mõtetest ja lõõgastuda nii vaimselt kui füüsiliselt, nii et need 10 minutit tunduvad kui küllastav puhkus.

Helirituaali käigus kasutatakse aga erinevaid helisid, mis aitavad viia rännakule Tiibetist Skandinaaviasse, läbi Eesti metsade ja üle tormise Läänemere. Terve rituaal toimub täielikus vaikuses ja ainukesed helid, mis õrnalt kõrvu paistavad, on instrumendid, millega saunameister rännakut toetab.

Elamus Spa (Foto Maksim Toome)
Foto: Maksim Toome

Ilu aitavad tuua sool ja sheavõi

Enne väliterrassile päevitama minemist, soovitame saunarituaalidest sheavõi rituaali.  Sheavõi olevat juba Kleopatra igapäevaste ilutoimingute üks komponent olnud, sest sisaldab nahale kasulike rasvhappeid, A, E ja F vitamiine ning on efektiivne niisutaja. Sheavõid nimetatakse põhjusega sauna kullaks.

Rituaal toimub saunameistri juhendamisel, et sheavõid kehale kandes maksimaalselt saada kasu sheapuu parimatest omadustest.

Suviste nahahoolitsuste seast soovitame proovida ka soolarituaali – rituaal ühendab soola kasulikud omadused nii sisse hingates kui nahal. Saunameister toob rituaalile meresoola ja meesegu, mis nahka koorib ja ravib. Leebe saun aga õhkab mõnusat auru, mis sisaldab meresoola. Sisse hingates mõjub sool hästi hingamisteedele ja rahustavalt kogu organismile.

Tõelistele saunagurmaanidele on leilirituaal

Leilirituaal on mõeldud tõelistele saunagurmaanidele ning pole kindlasti igaühe jaoks. Järk-järguline kuumuse kasvatamine ja kirsina tordil mõnus lõpuleil on parajaks proovikiviks ka kõige tugevamatele saunalistele.

Vihtlemine ja jääkülm vesi keset rituaali teevad selle tõeliseks saunaelamuseks.

Karl-Peeter Kangur (Foto Karen Härms)
Foto: Karen Härms

Pangest leiab mõnusad vihad, millega vaimu tervendada ja külma vee ning jää, millega end värskendada. Leilivees peituvad aga mõnusad aroomid, et kõik meeled ergutatud saaks. Saunameister teeb meisterlikult tuult suure lehviku või rätikuga, et leilisaunast viimast võtta.

Ja mis oleks leil ilma karastuseta? Lõpukarastus tuleb kas väliterrassil või külmabasseini juures.

Puhkusepäev kodu lähedal

Kokkuvõtteks pakub Elamus SPA tegevust terveks päevaks. Alusta päeva ühe korraliku ujumistrenniga 25 meetri pikkuses sportbasseinis. Pärast treeningut taasta jõuvarud saunabaaris ühe tervisliku smuutiga ning tõmba hinge pehmetel ja mugavatel lamamistoolidel keskuses sees või naudi suvehommikut päikeselisel väliterrassil.

Elamus Spa (Foto Maksim Toome)
Foto: Maksim Toome

Alates pärastlõunast usalda ennast Elamus SPA saunameistrite hoolde, kes tagavad, et saaksid saunadest võtta maksimumi. Jahuta ennast vahepeal SPA21+ külmavannis või lase kargel suvisel tuulel enda nahka paitada ning kuula lihtsalt linnulaulu ja seda rohelust, mida Elamus SPA pakub keset pealinna.

5 asja, mida Elamus SPA-s kindlasti teha:

  • Osale kindlasti saunarituaalidel!
  • Proovi uut eksootilist Hilot hoolitsust, mida viib läbi filipiinlannast massöör.
  • Maitse mõnusat toorjuustukooki, mida kiidab ka reporter Eda-Liis Kann.
  • Terrassil kasvav piparmünt viis mõtted Mojitole? Telli saunabaarist alkoholivaba Mojito kokteil.
  • Lahkudes soeta ka kinkekaart sõbrale, kellest hoolid!

Allikas: Buduaar

JAGA SEDA POSTITUST