Elamus SPA-d ootavad ees uuendused: tulemas on midagi nii saunasõpradele kui ka lastele

Elamus SPA-sse on külastajad oodatud juba varahommikust kuni südaööni – veemõnusid ning saunaelamusi saab nautida ajapiiranguta. Elamus SPA koosneb kolmest erinevast alast ning seega leidub spaasõpradele tegevust kogu päevaks. Peagi ootavad spaad ees ka uuendused: tulemas on 90-kohaline saunaetenduste ja rituaali saun ning septembri lõpust avatakse renoveeritud lasteala.

Play Video

Spaas saab nii saunatada, supelda, süüa kui ka raamatuid lugeda

Elamus SPA on kogu pere päevaspaa, kus külastajaid ootavad mitmed erinevad veealad, suur saunavalik ning väliterrassid. Kui saunatamise ja ujumise juures peaks kõht tühjaks minema, siis Elamus SPA kohvikutes on ootamas maitsvad söögid ja värskendavad joogid. Kindel hitt janustele ujujatele on jäätisekokteil, aga täitvamateks suutäiteks sobivad ka näiteks laste lemmikud viinerid või kanapalad friikartulitega, burgerid, pannkoogid või erinevad värsked salatid.

Foto: Karen Härms
Foto: Karen Härms
Foto: Karen Härms
Foto: Karen Härms
Foto: Karen Härms
Foto: Karen Härms

Kui saun ja kõhutäis peaksid väsitama, siis spaas on olemas hubased baldahiinvoodid, millel on mõnus silm korraks kinni panna. Kes magada ei taha, saab nautida rahulikumat hetke, valida välja riiulitelt üks raamat ja seda pikutades lehitseda – Elamus SPA-s on olemas raamaturiiul, kus on väga mitmekesine raamatute valik.

Elamus SPA koosneb kolmest erinevast alast

Elamus SPA koosneb kolmest erinevast alast. Esiteks kogu pere spaa-ala, kus on 13 erinevat sauna, veesilmad ja lastele suur ning uhke lasteala. Täiskasvanute jaoks on eraldi 21+ spaa-ala, kuhu pääsevad külastajad alates 18+ vanusest. 21+ spaa-ala on hubasem ja mõnusam, 9 saunaga puhke- ja spaa-ala. Veespordi harrastajatele on olemas kuue rajaga sportbassein, mis sobib ka vee- ja vesiaeroobika treeningute jaoks.

Foto: Evelin Kruus

Saunasõpradel on tegevust kogu päevaks

Elamus SPA-s on kokku 22 erinäolist ja erineva temperatuuriga sauna. Seega leiab iga tõeline saunasõber tegevust kogu päevaks ja endale kohe kindlasti ka meelepärase sauna. Saunu leidub alates 42-kraadisest Jaapani vannist, mida Jaapani kultuuris loetakse juba sauna hulka, vahepeale 60- kuni 75- kraadised saunad ja lõpetades 100 kraadise saunaga. Näiteks on spaas Roosimeresaun, mis on üks romantilisemaid saunu ja selle temperatuur on 75 kraadi. Tõelisi saunagurmaane kostitab Elamus SPA 100-kraadise gurmeesaunaga, mille kõrval on jahutav külmaveebassein. Seega saab spaas nii kuuma kui ka külma.

Foto: Karen Härms
Foto: Karen Härms
Foto: Karen Härms
Foto: Karen Härms
Foto: Karen Härms
Foto: Karen Härms
Foto: Karen Härms
Foto: Karen Härms
Foto: Karen Härms
Foto: Karen Härms

Spaas saab kogeda nii lõõgastavaid kui ka meditatiivseid saunarituaale

Kuigi saunas on tore istuda ja ise leili visata, siis on Elamus SPA-l olemas 9 vahvat saunameistrit, kes igapäevaselt hoolitsevad, et külastajad kogeksid tõelisi saunaelamusi. Selleks on saunameistrid välja mõelnud 6 erinevat saunarituaali: lõõgastavaid, meditatiivseid ning ilugurmaanidele näiteks sheavõiga rituaale. Võimalus on teha ka mudarituaale ja loomulikult on olemas ka eestlaste lemmik vihtlemise rituaal koos kõrge temperatuuri ja väljaelamisega.

Mis on saunarituaal?

Saunarituaal on 10-15 minutit kestev saunameistri pool juhendatud saunarituaal, kus saunameister tõstab ise temperatuuri, kasutab erinevaid aroome, erinevaid vihtasid ning on võimalik kas silmad kinni panna ja mõnusalt lõõgastuda või siis ennast välja elada nii nagu tõelisele eestlasele kohane.

Foto: Karen Härms

Elamus SPA valiti ka Aufgussi organisatsiooni liikmeks

Suur saunavalik, uhked saunarituaalid ja suur saunameistrite meeskond teeb Elamus SPA-st Aufgussi organisatsiooni liikme. Eelmine aasta valiti Elamus SPA maailma parimaid spaa- ja saunakeskuseid ühendava organisatsiooni liikmeks, mille eesmärk on vahetada erinevate riikide saunameistritega saunakultuuriteadmisi, saunarituaalide läbiviimist ja tänu sellele on Elamus SPA külalistel võimalus juba käesoleval aastal kogeda mitmete teiste riikide saunameistrite poolt pakutavaid teenuseid.

 

Foto: Evelin Kruus
Foto: Evelin Kruus
Foto: Evelin Kruus
Foto: Evelin Kruus
Foto: Evelin Kruus
Foto: Evelin Kruus
Foto: Evelin Kruus
Foto: Evelin Kruus
Foto: Evelin Kruus

Maailma paremikku kuuluvate Hollandi saunameistrite Ashley ja Gideon Fijma saabumine Eestisse 13.01.24

Elamus SPA jaoks on suur au käesoleval aastal korraldada Eesti esimesed Aufgussi saunameistrite võistlused, mis tähendab, et juulikuus selgitatakse Elamus SPA-s välja Eesti saunameistrite hulgast parimad, keda sügisel saadetakse esindama koos teiste maailma saunameistritega Hollandisse. “See saab olema üks vahva teekond, sest tegemist on ju nüüd saunasajandiga. Saame sauna kütta 100 aastat järjest ja veel kauemgi,” tõdeb Elamus SPA elamuste juht Margit Kurn.

Elamus SPA-d on ees ootamas uuendused

Selle jaoks, et saunarituaalid ja saunaetendused saaksid olla uhked, on tulemas uuendus: 90-kohaline saunaetenduste ja rituaali saun. Eriti suurt põnevust lubab Elamus SPA ka lastele ja lapsemeelsetele alates septembri lõpust, sest just siis avatakse uus renoveeritud lasteala – eksootiline džungel kolme uue uhke liutoruga, mis on nii heli- ja valgusefektidega, kui ka turvalise pidurdusalaga, et lastel oleks mõnus lustida.

Veemõnusid ja saunaelamusi saab nautida ajapiiranguta

Kõiki neid vahvaid elamusi, nii saunaelamusi, veemõnusid, kui ka peagi veetorust allalaskmist on võimalik nautida Elamus SPA-s ajapiiranguta – kõik külastajad on oodatud juba varahommikust kuni südaööni.

JAGA SEDA POSTITUST