ELAMUS SPA
Kord iidsetel aegadel müttasid maismaal ringi 12 müütilist saunalist, keda ühendas eesmärk ja visioon ehitada inimkonnale kõige erilisemad saunad. Ühiselt aega veetes, mõeldi-arutati, kuid tegudeni ei jõutud. Aja möödudes mattusid nende teadmised maapõue männiokste alla, kus olid peidus aastatuhandeid, kuni seiklev Männivana nad uuesti leidis. Tark vanamees oli alati unistanud saunakeskusest, kus ellu viia elamusrohkeid saunarituaale. Keskuses, kus on ühendatud nii männimetsa võlu, eestlaste saunaarmastus kui saunaliste poolt edasi kantud teadmised. Nüüd aastatuhandeid hiljem on see valmis. Tule ja piilu, mis ta ehitas…
SAUNAD

udupilv

Taevaväravaid meenutav ruum, kus lõdvestavad aurupilvepahvakad loovad müstilise miljöö. 100%-lise õhuniiskuse juures avab soe aur poore ja lõõgastab. Kuumus kiirendab keha puhastumise protsessi asendades mürkained elueliksiiri ehk puhta veega. Aurusauna mõju kehale on suurim 45-48 kraadise temperatuuri juures. Kord aurupilves istudes arutlenud müütiline Saunavana: “ Kas elus leidub miskit veel paremat, kui pilvedes hõljumine?”

soolatempel

Siidise naha, turgutatud keha ja särava olemise saad Soolatempli saunast. Kuna nahk on inimese suurimaks organiks tuleb ta eest õrnalt hoolt kanda. Üks parimaid võimalusi selleks on soolasaun – soolaga hõõrumine eemaldab väsinud naharakud ja lõpptulemuseks on siidjamast siidjam nahk. Soolakristallidega rikastatud õhu hingamine turgutab ka vereringet, eemaldab organismist mürkaineid ning toob magusama une. Rännanud kord iidse Surnumere rannikul, kutsunud Saunavana kaasteelisi: “Kõik suured ja väikesed, ruttu soolaga nahale pai tegema.”


müstiline jõesäng

Jõgedel on olnud inimelu kujunemisel täita tähtis roll – silmapaistvate tsivilisatsioonide areng ajaloos on alguse saanud just voolava veekogu äärest, olgu selleks Ganges, Niilus, Amazonas või Jangtse. Folklooris sümboliseerib jõgi elu alget, viljakust ning aja voolu. „Müstilise jõesängi“ saun viib rännakule paika, kus olemisel pole ajalisi ega füüsilisi piiranguid. On lihtsalt hea, ilma argielu rööprähklemise rututa ja mõtted saavad puhtama jume. Müütiline Saunavana olevat kord jõe ääres mõtisklenud: „Võta aega jõe ääres olla, aeg annab head nõu.”

ürgne kadastik

Kadakasauna astudes tunned end väeka Saaremaa viikingina. Õhus hõljuvad kadakapuidu eeterlikud raviomaduslikud aroomid panevad unistama Läänemere linakarva näkineiudest, sumedatest suveöödest ja viivad rännakutele iidsetesse aegadesse. Kadakas on asendamatu abimees organismi kaitsevõime tugevdamisel, krooniliste hingamisteede haiguste leevendamisel ja grippi haigestumise tõenäosuse vähendamisel. Leides end kord ekslemas ei-tea-kus ürgses kadastikus, lausus müütiline Saunavana: “hinga siin sügavalt ja pikalt ning lase kadakas endasse!“

aroma impeerium

Looduse lõhnamaailma hierarhia tipus asetsevad meeli erutavad aroomid annavad fantaasiatele hoogu ja viivad meeled uitama. Kord Eestimaa kevadistele aasadele, kord aga hoopis salapärastesse Idamaadesse, kord… Mitmel tasandil asuv aroomisaun täidab hinge rahustavate ja tundeküllaste lõhnapahvakutega. Aroomid toimetavad alateadvuses, turgutavad immuun- ja närvisüsteemi ning loovad helgema meeleolu. Ehitades saunaimpeeriumit lausus müütiline Saunavana: “Igaühele oma impeerium, minule just see – Aroma impeerium.”

hämarik

Põletatud saun on inspiratsiooni saanud ajaloolisest Eesti suitsusaunast. See on hämar ruum, mille miljöö ja iga temperatuuripügal aitab kontakti luua ja elustada meie esivanemate iidseid traditsioone, puhastada meeled tumedatest mõtetest ja kosutada nii keha kui vaimu. „Hämarikus“ saad osa meie esivanemate iidsetest kümbluse tavadest. Müütilise Saunavana rahvatarkus saunalistele oli :” Kus kerist näed laita, seal leili viska – see aitab!”

vihtlev mesimumm

Lootuses leida unelmate taru, kus oleks ka hubane saun, tõusis kord kaugelt maalt lendu üks usin mesilane. Mummuke eksles seni, kuni kohtus võilelilleväljal müütilise Saunavanaga. Unistatud-tehtud! Koos ehitati puuküttega kodune saun, mis mesilinnulegi sobiv. Saab seal õppida vihtlemise põhitõdesid ja kogeda saunamee tervendavaid mõjusid. Magusast meest meisterdatud seinad, meekärjest valmistatud põrand ja mesimummu laulusumin saunas on kui magus elu ise. Müütiline Saunavanagi öelnud: „ Elu ilma meeta on täitsa mõru.”

jaapani geiser

Tõusva Päikese maalt on saunakeskusse müstilisel kombel jõudnud üks väga eriline kümbluspaik. „Jaapani geiser“ - vann, kus voolab 42-kraadine raviomadustega mineraalne vesi. Ideaalne mõnuallikas, mis peletab rõskes põhjamaises kliimas kontidest külmatunde valguskiirusel. Jaapani vannis käib iga eneseteadlik inimene keha ja hinge eest hoolt kandmas. Sukeldudes traditsioonilisse jaapani vanni võid avastada endas hulljulge samurai või lummava geiša jõu. Müütiline Saunavana hõiganud kord kümblejatele: “Tulge ja leotage end muredest puhtaks!“

saunavana pühakoda

Pühakojas, kuhu vabalt mahuks ära Ali Baba oma 40 röövliga, saad kogeda Saunavana erilisi oskusi ja teadmisi. Ees ootavad iga eestlase pühad iganädalased rituaalid, milles metsik vihtlemine, kapatäis värsket humalat ja kamaluga meeldejäävaid elamusi tagab nirvaanaliku enesetunde. Müütiline Saunavana kord filosofeerinud: “Kui soovid murevabalt elada, käi ikka saunas, kus ammutad julgust elada!”

tarkade kivi

Olles kuulnud legendi tarkade kivist, kogunes kord kokku 9 julget seiklejat. Soov edasi kanda iidseid teadmiseid, viis uudishimu matkasellid rännakule. Päevad möödusid ronides Himaalaja soolastes mägedes ja ööd veedeti käbikoskede kaitsva varju all. Inspireeritud läbielamistest ehitati „Tarkade kivi“ saun. Et jätta jälg 9 julgest seiklejast, uuristati enda mõtted sauna seintesse. Nähes silmi hellitavat kätetööd, kostis Müütiline Saunavana: „Siin voolab tarkust nii suurele kui väiksele“