Hilot-massöör Gilian Gallo teekond Filipiinidelt Elamus SPA-sse

Filipiinlanna Gilian Gallo käe all on võimalik  Elamus SPA-s kogeda „Hilot“ massaaži, mis on autentne Filipiinide teraapiameetod. „Hilot“ massaaž järgib looduslikke põhimõtteid ja mille käigus kohandatakse ravivõtteid iga inimese jaoks unikaalselt. Massöör vabastab oma käte abil blokeerinud energiakanalid, tasakaalustab keha energeetilise tasakaalu ja parandab üldist heaolu. Gilian räägib, kuidas ta mitmetes riikides massöörina tööd on teinud ning kuidas sattus Eestisse.

„Hilot“ massaaž järgib looduslikke põhimõtteid, mille käigus kohandatakse ravivõtteid iga inimese jaoks unikaalselt.

Gilian Gallo (Foto Jane Vogt) (2)
Foto: Jane Vogt

Pärit väiksest Filipiinide saarekülast

Gilian on pärit Filipiinidelt väiksest saarekülast, kus ta kasvas koos oma isa ja õega. Lapsepõlv oli tal õnnelik – iseäranis meenutab ta, kuidas kord aastas saadi kõik kokku, valmistati süüa naabritele ja kõigi peredele.

Saarel tuli põhisissetulek kalastuselt, ent Gilian unistas arsti- või medõeametist, et vaesesse külla arstiabi pakkuda.

Gilian Gallo (Foto Jane Vogt) (3)
Foto: Jane Vogt

Kui ta lõpetas keskkooli, nappis raha kolledži jaoks ja neiu pidi minema kohe tööle. 2014. aastal käis ta massaažikoolis ja kolis turismipiirkonda, kus massööriamet on väga hinnatud.

Ta toob mõningase paralleeli arsti ametiga, sest ka massöörina on tal suur rõõm inimeste valu leevendada ning omal moel ravida.

Kogemusi nii Araabia Ühendemiraatidest kui Rumeeniast

2016. aastal sõitis Gilian tööle Dubaisse, mis oli ühtlasi tema esimene välismaal käik. Ta töötas Dubais 4 aastat luksusspaas, kus osutati massaažiteenuseid naistele. Ta ütleb, et Dubai erines üldisest Aasiast väga. Siiski koges ta töötajana, et kohalikud on väga nõudlikud ja teenindajatesse, eriti asiaatidesse, kõige paremini ei suhtuta. Ka elamiskulud olid väga kallid ja linnasagin stressirikas.

Küll aga oli tegu hindamatu kogemusega.

Pärast Dubaid läks Gilian tagasi Filipiinidele ning suurlinna enam ei naasnud. Ta nautis rahulikumat Filipiinide elu ja 2020. aastal otsustas sõita tööle hoopiski Rumeeniasse, kus ta töötas kaks aastat. Seal oli tema massööritöö meditsiinilisemat laadi ja ta aitas inimesi, kellel olid näiteks probleemid seljaga.

Rumeenia kogemus erines täielikult Araabia Ühendemiraatidest – sealsed inimesed olid toredad ja ta leidis endale palju sõpru. Küll aga oli saarelt pärit piigal keeruline kohaneda taas linnaeluga, mis mõjus väsitavalt. Raske oli kohaneda ka kohaliku toiduga ja muidugi oli igatsus perekonna järele.

Eestisse tõi Giliani tema eestlasest elukaaslane, kellega ta kohtus 2019. aastal Filipiinidel. Paar on nüüdseks koos olnud pea viis aastat, alguses olid nad kaugsuhtes, kus mees käis naisel Filipiinidel ja Rumeenias külas.

„Kaugsuhe oli väga keeruline, sest ei näe teineteist sageli“. Rääkisime telefonis ja vahetasime sõnumeid, aga see ei ole piisav,“ tõdeb ta, kuid lisab, et paari ühendasid siiski ühised tulevikuplaanid.

Elamus Spa (Foto Jane Vogt)
Foto: Jane Vogt

Lähedane suhe tekkis ka elukaaslase perega – õe ja ämmaga. „Nad on väga armsad inimesed ja võtavad mind nagu oma perekonda. Mul on olnud Eestis lihtne kohaneda, sest nad leevendavad mu igatsust päris enda perekonna järele,“ ütleb Gilian nüüd, kui ta Eestimaal elab.

Elamus SPA-st olid koroona ajal, kui spaa suleti, tagasi kodumaale sõitnud Tai massöörid. Kuna aga eksootilised kaasa arvatud „Hilot“  massaažile autentsed protseduurid on spaas olulisel kohal, siis oli spaa uue massööri otsingul. Mitmete asjade kokkulangemise tõttu jõudis info Gilianist spaa elamuste juhi Margit Kurnini ja  nii aitas spaa korraldada Giliani Eestisse tuleku. „Ma tundsin nagu oleksin võitnud loterii!“ ütleb Gilian, sära silmades.

Tundsin nagu oleksin võitnud loterii!

Giliani kiidab väga Elamus SPA teenindusjuht Maris Villo: „Oma sooja külalislahkuse ja oskuslike võtetega loob Gilian imelise massaažielamuse. Kogu hoolitsuse läbiviimine on tal algusest lõpuni väga põhjalikult läbi mõeldud ning peale massaaži on garanteeritud võrratult pehme ja mõnus enesetunne.“

Gilian Gallo (Foto Jane Vogt) (4)
Foto: Jane Vogt

Eestis on elada hea

Kui ta juuni õhtupoolikul esimest korda Eestisse jõudis, üllatas teda vaikus ja rahu. Rumeenias oli kogu aeg sagimine, liiklus ja palju inimesi, Eestis valitses aga tüüne rahu. Eriti toob Gilian välja jaanipäeva, mille sarnast pidustust ta ei ole varem näinud. „Valge öö oli hämmastav. Filipiinidel läheb pimedaks juba kell kuus,“ muljetab ta.

Ka meeldib talle see, et eestlased peavad lugu era- ja tööelu tasakaalust ja ei töötada kogu aeg. Ta selgitab, et Filipiidel töötatakse suurema osa päevast ja pole palju aega perega veeta, Eestis aga on oluline aeg iseenda ja perekonna jaoks.

Siiski, nagu ilmselt paljud välismaalased, toob ta välja, et eestlased on üsna kinnised ja palju ei naerata. „Ma olen asiaat – kui olen rõõmus ja õnnelik, naeratan! Tahan siis ka vastutulijatele naeratada, aga kardan, et ehk nad peavad mind imelikuks,“ muigab ta.

Gilian Gallo (Foto Jane Vogt) (5)
Foto: Jane Vogt

Ka eestlastele omased kartulid pole Gilianile eriti meeltmööda. Kodus valmistab ta hoopis Filipiini toitu, tema sõnul on seda Eestis lihtne teha – toidu kvaliteet olevat meil hea. Alguses oli muidugi raske leida Filipiinide toiduks vajalike maitseaineid, sest Aasia poode on küll olemas, aga seal on peamiselt Jaapani, India ja Korea toitude tarbed. Küll aga leidis ta peagi vajaliku poe ja tutvus kohalike filipiinlastega, keda siiski väga palju ei ole.

Siiski proovib Gilian ka teisi toite – näiteks kiidab ta jaanipäeval mekitud sealihašašlõkki.

Oma tulevikku näeb Gilian meie kaunil Eestimaal veel väga pikalt.

Filipiinide traditsiooniline „Hilot“ massaaž 

„Hilot“ massaaž on Filipiinide autentne teraapiameetod, mis järgib looduslikke põhimõtteid ning selle käigus kohandatakse ravivõtteid iga inimese jaoks unikaalselt. Hoolitsuse käigus leitakse üles probleemsed kohad ning õigeid kehapunkte õige tugevusega mõjutades vabastab hilot-massöör oma tervendavate käte abil blokeerunud energiakanalid, tasakaalustab keha energeetilise tasakaalu ning parandab üldist heaolu.
Lisaks Hilot massaazile osutab Gilian ka kõiki teisi Elamus Spa valikus olevaid hoolitsusi.

JAGA SEDA POSTITUST