Miks beebiga ujuma minna?

Beebid on küll alles pisikesed ja alles avastavad maailma, aga vees tunnevad end nagu kalad! Ka vee all sukeldudes ei tunne nad mingit paanikat, vaid ainult siirast uudishimu.
Foto: Karen Härms

Lastele vesi meeldib

Beebid kasvavad ju 9 kuud oma ema kõhus lootevedeliku sees kui basseinis. Nii sünnivad nad ujumisoskuse ja sukeldumisrefleksiga.

Mustamäe Elamus SPAs tegutseva ujumisklubi Ujume Koos ujumistreener Piret Nuut selgitab, et 3. ja 6. elukuu vahel sukeldumisrefleks kaob ja tuleb hakata seda uuesti õppima. Mõned lapsed hakkavad beebina sukelduma ja jäävad seda ka tulevikus, samas mõni laps võib mingil ajal sellest keelduda. Kõige tähtsam on aga ujumistunni juures veega sõbraks saamine, veekeskkonnas mängimine ja kontakt vanematega. Tähtis on see, et vanemad ei kardaks, sest laste jaoks on see loomulik oskus.

Foto: Karen Härms

Laste ujumistundide eesmärk algõpetuses on õppida mänguliselt kohanema veega ning toetada lapse valmisolekut ujumisoskuste omandamisel.
Mängulise tegevuse kaudu omandavad lapsed mitmekülgsed oskused vees ja veekogude läheduses toime tulekuks, oskuse ületada veega seotud hirmud ja tunda veest rõõmu.

Et sukeldumiseks valmistuda, saavad kõik vanemad kodus palju ära teha. Kuidas seda teha?

  • Kastad käe märjaks ja tõmbad üle lapse näo
  • Siis tilgutad juba vett rohkem pähe
  • Seejärel võib proovida kallata vett pähe väikese topsikuga
  • Koos võib käia ka duši all
  • Kui laps ei reageeri enam vee kallamisele ebamugavalt, on ta valmis sukelduma

Mida beebide ujumistunnis tehakse?

Beebide ujumistunnid algavad alati lauluga, kus kõiki tervitatakse. Siis läheb trenniks.

Piret Nuut selgitab, et basseinis on kõike lihtsam teha. Jälgitakse beebi impulsse – kui ta tahab keerata selili või kõhuli, lastakse tal seda teha. Ujumine arendab keeramist, haaramist ja muid oskusi.

Foto: Karen Härms

Kui ujumisest on tüdinetud, toob õpetaja Piret välja päästeparve ja sinna ronimine on põnevaks vahelduseks, kust laulu saatel vette sukelduda.

Siis on põnevad harjutused nagu näiteks lennuk. Siis pannakse lapsed püsti seisma, ka need, kelle jalad veel ei kanna. Basseinis on see lihtne.

Muidugi on beebidele teised beebid põnevad ja plätserdatakse ka veega, mis on omaette elamus.

Tunde viivad läbi spordiklubi Nord ja ujumisklubi Ujume koos.

Mustamäe Elamus SPA-s viib ujumistunde läbi spordiklubi Nord ja ujumisklubi Ujume Koos. Ujumistunnid on mõeldud väikelastele vanuses 4 kuud kuni 4 aastat. Tund on mänguline ja lõbus, kasutatakse uuenduslikke ja kaasaegseid mänguasju ning vahendeid. 

JAGA SEDA POSTITUST