VIDEO! Miks rahvusvahelised Aufgussi saunameistrid teevad seda, mida nad teevad?

Elamus SPA saunameistrid Johanna Jakobson ja Karl-Peeter Kangur käisid septembris Saksamaal Eestit tutvustamas Aufgussi saunameistrite maailmameistrivõistlusel. Aufguss on Saksamaalt alguse saanud saunarituaali stiil, kus kasutatakse õhuvoolu liigutamiseks just rätikuid.

Play Video

Tänaseks on loodud ka Aufgussi assotsiatsioon, mis ühendab maailma parimaid saunakeskuseid. Praegu on seal 17 erinevat riiki – näiteks Jaapan, Kanada, Itaalia, Norra jpt. Eestist kuulub Aufgussi assotsiatsiooni ainukesena Elamus SPA. Elamus Spa on Aufgussi organisatsiooni uus liige ja sellest tulenevalt oli saunameistritel au Eestit, kui tugeva saunatraditsiooniga riiki tutvustada, aga mitte veel ametlikult võistelda. Maailma saunameistritega mõõduvõtmiseks läheb 2024. aasta sügisel Hollandis.

Aufguss 2023 - Päev 1 (Foto Ryszard Rak) (02)
Aufguss 2023 - Päev 1 (Foto Ryszard Rak) (07)
Aufguss 2023 - Päev 2 (Foto Ryszard Rak) (59)
Aufguss 2023 - Päev 2 (Foto Ryszard Rak) (86)
Aufguss 2023 - Päev 2 (Foto Ryszard Rak) (221)
Aufguss 2023 - Päev 2 (Foto Ryszard Rak) (324)
Aufguss 2023 - Päev 2 (Foto Ryszard Rak) (342)
Aufguss 2023 - Päev 3 (Foto Ryszard Rak) (128)
Aufguss 2023 - Päev 3 (Foto Ryszard Rak) (142)
Aufguss 2023 - Päev 3 (Foto Ryszard Rak) (328)

Fotod: Ryszard Rak

Erinevate riikide saunameistrid rääkisid, miks nad Aufgussi teevad ja mida nad ise sellest saavad

Aufguss on teraapia – kehale, meelele ja hingele

“Tulen tagasi alati peamise põhjuse juurde, miks ma seda teen. Mind teeb õnnelikuks, kui näen, et teised inimesed on õnnelikud. Mulle meeldivad väljakutsed saunas. Kui suudan muuta energiat, siis ma suudan midagi maailmas muuta,“ lausus Aufguss WM asepresident Lasse Eriksen.

Mulle meeldivad väljakutsed saunas. Kui suudan muuta energiat, siis ma suudan midagi maailmas muuta.
Foto: Ryszard Rak

„Kui näed, et sinu enda jaoks miski toimib, siis on loomulik, et soovid seda ka teiste inimestega jagada. Aufguss on justkui ravi – see, kuidas see võib sinu keha ja meelt ravida,“ sõnas 2023. aastal soolo Aufgussis kolmanda ja 2017. aastal meeskonna Aufgussis kolmanda koha saavutanud saunameister Henrik Baunkjær.

“Aufguss on teraapia – kehale, meelele ja hingele,“ leidis saunameister Andrei Robert Serban.

„Aufguss on elumuutva kogemuse loomine. Mulle meeldib fakt, et see võib 15 minuti jooksul muuta kellegi elu. Olen ise terapeut, aga teraapia ei suuda muuta inimest 15 minutiga nii nagu saun seda suudab,“ rääkis 2017. aastal tiimi Aufgussis kolmanda koha saavutanud saunameister Anders Hage.

Aufguss on elumuutva kogemuse loomine. Mulle meeldib fakt, et see võib 15 minuti jooksul muuta kellegi elu.
Foto: Ryszard Rak

Aufguss annab jõudu. Elujõudu

„Aufgussis saab teha mitmeid rituaale, aga see on ühendus inimeste vahel. Selle ühise vibratsiooni leidmine, et saaksime leida koos omavahelise ühenduse. Jagada hetke, mis leiab aset siin ja praegu,“ nentis saunameister Jerome Richter.

„Sa mõtled, et puudutad ainult ühte inimest, aga sa puudutad tema perekonda, tema tööd. Sa pakud inimestele lõõgastust, sotsiaalset kontakti, sa mõjutad positiivselt moel nende tervist ja muudad inimesed õnnelikumaks,“ sõnas heaolu direktor Cosmin-Nicolae Cîrîc selle kohta, mida annab Aufguss talle.

Foto: Ryszard Rak

„See on hea kontakt külastajate vahel. See annab jõudu. Elujõudu,“ leidis Aufgussi WM president Torsten Splanemann du Chesne.

„See on kõige ilusam asi, mida näha. Kui teed Aufgussi väikeses saunas, kus külastajate vahel on palju kontakti ning sa räägid lugu ja näed, kuidas inimesed su loo sisse lähevad… Nad panevad silmad kinni, naudivad ning hiljem tulevad sellest loost välja ning sa näed nende näos naeratust – see on kõige tänuväärsem asi elu,“ rääkis Aufgussi kohtunike president Martijn Vanhoorelbeke.

Saunainimesed on õnnelikud inimesed

„Selle 15 minutiga toome inimesteni rõõmusädeme. See on imeline tunne, kui inimesed meist räägivad. Ma unustan oma probleemid sellel hetkel ja olen kuskil mujal. See on imeline – et istume soojas kohas ja viime inimesi erinevatesse kohtadesse,“ lausus 2019. aastal tiimi Aufgussis esimese koha, 2018. aastal soolo esinemises teise koha ja 2016. aastal tiimi Aufgussis esimese koha saavutanud saunameister Lukasz Dluzniewskie.

„Mulle meeldib, kui tullakse sauna ja öeldakse, et mulle ei meeldi kuumus ja mulle ei meeldi saun, aga hiljem leitakse, et see oli hämmastav kogemus ja tänatakse südamest. Mitte, et mulle meeldiks aplaus, aga see paneb sind ennast rohkem pingutama,“ sõnas saunameister Pavel Poliacek.

„Vaadates seda sündmust ja neid inimesi naeratamas… Nad on õnnelikud. Saunainimesed on õnnelikud inimesed,“ rääkis Taani saunaühingu president Kim P. Pedersen.

Saunainimesed on õnnelikud inimesed.
Aufguss 2023 (Foto Ryszard Rak) (55)
Aufguss 2023 (Foto Ryszard Rak) (53)
Aufguss 2023 (Foto Ryszard Rak) (75)
Aufguss 2023 (Foto Ryszard Rak) (80)
Aufguss 2023 (Foto Ryszard Rak) (128)
Aufguss 2023 (Foto Ryszard Rak) (151)
Aufguss 2023 (Foto Ryszard Rak) (156)
Aufguss 2023 (Foto Ryszard Rak) (187)
Aufguss 2023 (Foto Ryszard Rak) (324)
Aufguss 2023 (Foto Ryszard Rak) (367)

Fotod: Ryszard Rak

Aufguss annab võimaluse maailmas midagi head luua

„Ma ei ole emotsionaalne ja kurva loo rääkija, ma olen pigem meelelahutust pakkuv saunameister. Mulle meeldib inimeste meelt lahutada. Mida rohkem inimesi etenduse sees on, seda parem Aufguss on,“ nentis saunameister Felix Reschke.

„Ma armastan Aufgussi. „Oma showga võid edasi anda mitmeid erinevaid emotsioone ja lõhnu,“ leidis 2022. aastal tiimi Aufgussis esimese koha saavutanud saunameister Massimo Gelli.

Foto: Ryszard Rak

„Me tahame, et inimesed räägiksid Aufgussist. On imeline tunne, kui inimesed veel aasta aega hiljem mäletavad sinu esinemist,“ arvas saunameister Djuri Reijnen selle kohta, mida Aufguss talle endale annab.

„Minu jaoks on oluline, et mu Aufguss jääks meelde. Kui inimesed ka veel aastaid hiljem mäletavad mu etendust, siis see tähendab mulle rohkem kui võit,“ lausus 2023. aastal soolo ja tiimi Aufgussis teise koha saavutanud Michael Niedermair.

„Me saame inimestele midagi anda. Saame maailmas midagi head luua ja inimestele pakkuda lõõgastust ning nautida elu. Saame muuta maailma natukene paremaks kohaks,“ rääkis Elamus SPA saunameister Johanna Jakobson.

JAGA SEDA POSTITUST