10 põhjust, miks harrastada veetreeninguid

Elamus Spas on 25 meetrit pikk bassein kuue rajaga, kus saab nii ujuda kui osaleda erinevates vesiaeroobika trennides. Kas ujud omal käel või teed trenni treeneriga, on vesi igal juhul tõhus vahend ja tore vaheldus. Väga hästi sobivad veetreeningud ka vigastuste puhul taastumiseks.

Veetreeningutel on palju kasutegureid

Kuna vees on keha kerge – rinnuni vees jääb kehakaalust alles umbes 30%, kergendab kaaluta oleku sarnane seisund liigutust ja vabastab liigesed koormusest. Vesi pehmendab ka kõiki järske liigutusi ja põrutusi ning jahutab, et oleks mõnusam treenida. Pehme treeningkeskkond ei jäta lihaseid peale treeningut liiga valulikuks.

Aga see ei tähenda, et treening tõhus ei oleks. Üks treeningminut vees võrdub kuni viie-minutilise sama intensiivsusega treeninguga kuival maal, sest vesi on 800 korda suurema takistusega kui õhk. Vesi treenib lihaseid mitmes suunas tänu veetakistusele, inertsile ja üleslükkejõule ja seetõttu lihased saavad mitmekülgse treeningkoormuse.

Veetreeningutel on veelgi kasutegureid – paraneb lihaste ja kudede verevarustus, liigeste liikuvus ja koordinatsioon. Vesi parandab hingamis- ja vereringeelundkonnatööd ning pulss on madalam, sest vesi parandab verevoolu südamesse. Vesi kiirendab ka ainevahetust, nii et see on hea viis kaalu langetamiseks.

Hea vaheldus ujumisele on vesiaeroobika. Tunnis kasutatakse palju toredaid ja lõbusaid vahendeid nagu nuudlid, taldrikud, hantlid ja poksikindad, mis muudavad tunni põnevamaks.

Pärast ujumist mine sauna!

Kui veetreening on tehtud, tasub kindlasti läbi käia ka saunast. Elamus Spa on Baltikumi suurima saunavalikuga spaa, kus on 22 erinevat sauna ja veesilma.

Eriti mõnus on osaleda mõnel saunarituaalil. Näiteks saunas Unistuste Sild kõlavad lõõgastumise taustaks Jaan Tätte laulud, on mõnus metsane interjöör ning viiakse helikausside, kongide ja kelladega läbi ka sügavuti lõõgastavaid helirituaale.

Foto: Karen Härms

Aga maha ei jää ka Vihasaun, Mudakoda ja Armukoobas. Naiskülastajate lemmikud on Armukoopas toimuvad nahka niisutavad ja noorendavad, imeliselt hea lõhnaga sheavõi rituaalid.

Kümme põhjust teha vesiaeroobikat:

  1. Keha on vees kerge, kehakaalust jääb alles 30% – see kergendab liigutusi ja vabastab liigesed koormusest.
  2. Üks treeningminut vees võrdub kuni 5-6 minutilise sama intensiivsusega treeninguga kuival maal.
  3. Vesi treenib lihaseid mitmes suunas tänu veetakistusele, inertsile ja üleslükkejõule.
  4. Vees paraneb lihaste ja kudede verevarustus ja vähenevad pinged.
  5. Vesi parandab verevoolu südamesse.
  6. Jahutavas vees on mõnus treenida.
  7. Vesi parandab hingamis- ja vereringeelundkonnatööd.
  8. Veetreening kiirendab ainevahetust ja on hea viis kaalu alandamiseks.
  9. Vesi rahustab ja annab hea tuju.
  10. Vesiaeroobikas kasutatakse lõbusaid vahendeid nagu nuudlid, taldrikud, hantlid ja pokiskindad.

JAGA SEDA POSTITUST