Reporter Eda-Liis Kann: spaas on lõbus nii lastel kui vanematel

Reporter ja telestaar Eda-Liis Kann räägib, et tema puhul on tegu suure spaasõbraga. „Kui korra nädalas spaas ei käi, siis tunnen kohe, et midagi on valesti,“ räägib Eda-Liis ja lisab, et heas mõttes võib selle süüdlaseks olla tema pere 8-kuune pesamuna Liisu. „Juba enne sündi, andis ta kõhus märku, et kui emme läheb spaasse, siis on tal mõnus olla.“ Pereema võtab tavaliselt kaasa oma lemmikraamatu ning võib kohapeal veeta terve päeva.
Haldo Oravas ja Eda-Liis Kann beebiga. Foto: Karen Härms

Pisitütar meelitab spaasse ka suuremad õed

Nüüd, kui Liisu on sündinud, meelitas ta Eda-Liisi sõnul spaasse kaasa pere suuremad õed. „Esialgu polnud teismelised suuremad tüdrukud väga vaimustuses, sest nemad eelistasid adrenaliini pakkuvaid veetorusid. Spaas vedelemine neile huvi ei pakkunud,“ nendib pereema. Siiski, 8 kuud hiljem ei tahagi tütred enam torudesse minna, vaid eelistavad saunarituaale, külmavee vanni ja mullivanne. Vaat, mis üks pere pesamuna võib õdedega teha!
Eda-Liis Kann tütardega. Foto: Karen Härms

Spaade juures hindab Eda-Liis kõige enam ausust – kui on lubatud, et vee temperatuur on 30 kraadi, siis nii peaks ka olema. „Kõige suurem pettumus on see, kui vesi või saun on lubatust külmem või lausa suletud,“ ütleb reporter kindlameelselt. Tema lemmikspaaks on hetkel Elamus SPA. „Sinna spaasse sisse astudes tabab sind kohe eriti meeldiv aroom. Ma ei tea, mis lõhn see on, aga ma ise ütlen naljatades, et see mõjub mulle kui narkootikum – korra nuusutad ja tahad veel. Kiitus neile, kes selle lõhna valisid,“ tunnustab naine.

Eda-Liis Kann tütardega. Foto: Karen Härms

Miks on Elamus SPA Eda-Liisi vaieldamatu lemmik?

Elamus SPA juures hindab Eda-Liis ka külalislahkust, mis tekitab koheselt tunde, et oled oodatud. Reporter palub välja tuua lausa eraldi nimekirja asjadest, mis teevad tema jaoks Elamus SPA eriliseks:

  • Ruumid on koristatud ja puhtad
  • Lamamistoolid puhkamiseks valmis seatud
  • Saunad on ilusti lubatud temperatuurile köetud
  • Basseinivesi soe
  • Maitsvad söögid spaabaaris – eksootilised jäätisekokteilid, tervislikud salatid, mis on päriselt värsked
Eda-Liis Kann ja Haldo Oravas. Foto: Karen Härms

„Spaade puhul on kogu selline tervik väga oluline. Ükskõik, mida tellin, tunnen, et see valmistati spetsiaalselt minu jaoks, mitte sadadele tundmatutele ja üleeile,“ selgitab naine. Toidu osas lisab ta veel, et spaabaari valikus pole kiirtoitu, mis on päev läbi plastikus seisnud. „Mulle meeldib seal patustada – küüslauguleivad on nii maitsvad, et rõõmuga tellin neid lastele ja mugin siis ka ise,“ muigab Eda-Liis ja lisab, et laste lemmikuks on muidugi jäätisekokteilid.

Eda-Liis Kann ja Haldo Oravas lastega. Foto: Karen Härms

Eraldi tunnustab reporter lastesõbralikkust – lapsed saavad rahulikult rõõmust kiljuda ja veega möllata, ilma et keegi pahaks paneks. „Ka emmed saavad omavahel sõprust ja tutvust arendada, tekib selline mõnus klubilik kokkusaamine,“ lisab ta.

Tagasihoidlik eestlane istub võhivõõrastega saunalaval ja kisab täiest kõrist. Paras hullumeelne vaatepilt, aga töötab.

Eda-Liis ei luba unustada Elamus SPA saunarituaale, mis on tema sõnul Eesti parimad. „Millise peene osavusega nad rätikuid lehvitavad – nagu sajandeid harjutanud Pamplona härjavõitlejad. See, kuidas nad sind endalegi märkamatult kiljuma ja röökima panevad. Tagasihoidlik eestlane istub võhivõõrastega saunalaval ja kisab täiest kõrist. Paras hullumeelne vaatepilt, aga töötab. Kisadki kogu halva energia, raske ja väsinud meele endast välja. Üliosav!“ tunnustab naine.

Eda-Liis Kann. Foto: Karen Härms

Perega spaasse?

„Spaasse minek on minu jaoks sama nagu läheks randa, kus veedad terve päeva. Loomulikult koos perega. See on üks vähestest meelelahutustest, mis ei eelda erilist professionaalsust ja mida saab nautida kogu perega,“ toob Eda-Liis välja põhjuse, miks minna lastega spaasse. Naine lisab, et talle perena spaades käimise juures meeldibki perega koosolemine, kus igaüks saab võtta sellel koosolemisel ajal oma aja – kes tahab kuumemat sauna, kes ujuda ja kes lastega mürada, kes lugeda ja kes lihtsalt oma mõtteid mõelda.

Spaade eelis ongi see, et seal on nii emmel, issil kui ka lastel väga mõnus. Igaüks saab oma osa ja keegi ei pea oma osa teisele peale suruma.

„Mina näiteks ei taha minna lastega kusagile mängutuppa, kus lastel on kindlasti väga lõbus aga minul igav.  Spaade eelis ongi see, et seal on nii emmel, issil kui ka lastel väga mõnus. Igaüks saab oma osa ja keegi ei pea oma osa teisele peale suruma,“ lisab reporter. Elamus SPA-s on ka suurepärane võimalus võtta ilusa ilmaga päikest, kuna spaas asub väliterrass, koos mullivanni ja saunaga. Hooajal tähendab see, et Tallinna linnast väljumata ja rannas parkimiskohta otsimata ja trügimiseta on võimalik rannamõnusid Elamus SPA-s kohapeal nautida.

Eda-Liis Kann ja Haldo Oravas lastega. Foto: Karen Härms

Laste sünnipäevad spaas

Eda-Liis pidas spaas ka sünnipäeva koos lastega, millega ta jäi väga rahule. „Kõik oli nii super, et isegi sõnadesse on raske panna,“ ütleb reporter. Lastele meeldis kõige rohkem söök – maitsvad snäkid, rikkalik ja värviline puuvilja vaagen, mis tekitas troopilise tunde ning toorjuustutort, mis oli jumalik. Vanem tütar kiitis saunarituaale, õue paadisauna ja külmavee basseini, mis tõi sünnipäevalapsele kõige enam elamusi.

Saara-Liis. Foto: Karen Härms

„Emana võin öelda, et tavaliselt peale laste sünnipäeva oled koormatud ja väsinud aga peale Elamus SPA sünnipäeva oli nii palju energiat, et võiksin öelda, et sain lausa tiivad,“ ütleb reporter.

Peretütar Saara-Liis sai 14-aastaseks ja varasemalt pole perekond kunagi üheski mängutoas või rendipinnal laste sünnipäeva pidanud. Tavaliselt kas matkatakse või sõidetakse kambaga maale. „See oli sünnipäev, kus kõik külalised said kingituse,“ toob Eda-Liis välja.

See oli sünnipäev, kus kõik külalised said kingituse.

„Osalesin saunarituaalil ja iga kord hakkan muigama, kui sellel mõtlen. Nii ägedat powerit pole veel kunagi saunast saanud. Muusika põhjas, leili visatakse aina juurde ja juurde, siis visatakse külma vett näkku ja järsku sa röögid koos võõraste inimestega täiest kõrist…“ meenutab naine endale pöörast kogemust. Ta lisab, et saunarituaalid on Elamus SPA võlumaa ja rituaali läbiviijad võlurid.

Eda-Liis Kann. Foto: Karen Härms

Kolm põhjust, miks perega spaasse minna

Lõpetuseks toob Eda-Liis välja kolm enda põhjust ja soovitust, miks võiks kõik koos perega spaad külastada:

  • Spaa on koht, kus pääsed telefoniorjusest – lõpuks ometi saad mõelda enda mõtteid.
  • Eesti kehv ilm – porine sügis, varakevad või talv. Mine spaasse, seal on alati suvi.
  • Midagi võiks ju elus endale lubada.

Mõtle, mis maksab saunade ja basseinide kütmine, tippkoka palkamine ja kunstnike armee, kes looks nii ägeda interjööri? – spaas on see kõik olemas. Jah, see maksab, aga igatahes on seda odavam tarbida korraks, kui kõike ise luua.           

Haldo Oravas ja Eda-Liis Kann perega (Foto Karen Härms)
Haldo Oravas ja Eda-Liis Kann lastega. Ujumisriided Marc & Andre. Foto: Karen Härms.

Suvisel ajal saab Elamus SPA-s olla õues ja päikest võtta otse linnas. Polegi alati mõtet autoga ummikutes ranna poole trügida ja raisata aega parklakoha otsingutele. Spaas on olemas nii päikesevõtu võimalus kui alati soe suplusvesi.

JAGA SEDA POSTITUST