Perega spaasse!

Mis oleks mõnusam kui veeta perega aega spaas? Veeta seal terve päev! Elamus SPA-s saab nautida spaamõnusid ajalise piiranguta, nii et ei pea ette võtma selgitustööd põnnidele, et nüüd on aeg hakata koju minema. Vees hullata võib kasvõi uneajani, sest spaa on avatud keskööni.

Spaapäeva saab alustada juba õige vara

Keskus avatakse kella 10-st hommikul, kuid ujula juba kell 7.30. Kui õige varajased ärkajad kodus keha kinnitada ei jõudnud ja ujulasse tõttasid, pole muret – midagi hamba alla saab vastuvõtus asuvatest automaatidest, kust leiab valikut nii suurtele kui kõige pisematele – viimased saavad maiustada näiteks beebipüreede ja tervislike krõbuskitega.

Ka ei pea teed tagasi koju ette võtma, kui midagi maha jäi – vastuvõtust saab osta beebide ujumismähkmeid, veemänguasju, ujumisprille, ujumismütse, jalatseid, ujumisveste.

Elamus Spa (Foto Karen Härms)
Elamus Spa (Foto Karen Härms)
Elamus Spa (Foto Karen Härms)
Elamus Spa (Foto Karen Härms)
Elamus Spa (Foto Karen Härms)
Elamus Spa (Foto Karen Härms)
Elamus Spa (Foto Karen Härms)
Elamus Spa (Foto Karen Härms)
Elamus Spa (Foto Karen Härms)
Elamus Spa (Foto Karen Härms)
Elamus Spa (Foto Karen Härms)
Elamus Spa (Foto Karen Härms)

Nii naiste kui meeste riietusruumides on lastega külastajatele mugavamaks olemiseks söögitoolid, kus last on mugav toita või duši all pesta; mähkimisalused beebidele ja muidugi ka vannid.

Vabalt kasutamiseks on ka turvahällid, millega võib saunakeskusesse minna, et pisikese beebiga mugavam toimetada oleks.

Trenni tulevate laste riietumisruumis on lastele kõik vajalik olemas ja lastesõbralikus ruumis on lastel mugav end trenniks valmis panna.

Saab nii ujuda, supelda kui mängida

Suures ujulas on 25 meetri pikkune sportbassein, kus saab nii trenni teha kui supelda. Päris pisikestele ujujatele alates 4. elukuust toimuvad beebide ja väikelaste ujumistrennid spordiklubi Nord ja Ujume Koos ujumiskooli poolt. Tunnid on mängulised ja lõbusad, et last veega sõbraks teha ja õpetada olulist ujumisoskust.

Kui trenne parasjagu kavas ei ole, saavad vanemad väikeste ujujatega lastebasseinis sulistada.

Kui enda ujumisrõngad või kätised on maha jäänud, saab olemasolul laenutada neid nii ujula juurest kui lastealalt.

Lasteala on tõeline laste paradiis. Saab vees hullata, ronida, liugu lasta, veejugadega mängida ja ringvoolubasseinis üksteist taga ajada.

Elamus Spa. Foto: Karen Härms

Ühel alal on veetemperatuur 36 kraadi ja vee kõrgus 30 cm, et väikestel spaatajatel oleks soe ja hea vees möllata. Teisel pool on aga 32 kraadi ja kõrgus 1,5 meetrit. Sünnipäevadeks või sündmusteks saab rentida sünnipäevaruumi lasteala kõrval, et sõpradega privaatsemalt olla ja samas soovikorral ka kohe veealale mürgeldama minna.

Muidugi võivad väikesed spaatajad uudistada ka mujal – külastada veesilmasid, mullivanni ja saunasid.

Spaas saab nii einestada, uinakut teha kui lugeda

Kui ujumisel kõht tühjaks läheb, saab spaa kohvikust tellida ka toitvamaid palasid. Kindel hitt janustele ujujatele on jäätisekokteil, aga täitvamateks suutäiteks sobivad ka näiteks laste lemmikud viinerid või kanapalad friikartulitega, burgerid, pannkoogid või erinevad värsked salatid.

Elamus Spa (Foto Karen Härms) (10)
Foto: Karen Härms
Elamus Spa (Foto Karen Härms) (13)
Foto: Karen Härms
Elamus Spa (Foto Karen Härms) (11)
Foto: Karen Härms
Elamus Spa (Foto Karen Härms) (12)
Elamus Spa (Foto Karen Härms) (8)

Lastele on söögitoolid, kus väiksemad saavad mugavalt süüa. Oodates saab aga vaadata akvaariumis ujuvaid kuldseid kalakesi.

Lastega on vahel vaja ka rahulikumaid hetki. Elamus SPA-s saab teha kasvõi lõunaune mugavatel vooditel. Kes lõunaund ei maga, saab nautida rahulikumat hetke, valida välja riiulitelt üks lasteraamat ja seda pikutades lehitseda.

Foto: Karen Härms

Saunapisik varakult sisse

Lastega tasub kindlasti teha tutvust ka saunadega. Lastele sobivad hästi madala temperatuuriga saunad. Lasteala kõrval on 55-kraadine saun Tarkade Kivi, kus lapsed meeleldi istumas käivad ja mugav on see vanematelegi – kui suuremad lapsed basseinis juba üksi hakkama saavad, saab neil saunas istudes läbi klaasseina silma peal hoida.

Foto: Karen Härms

Kui lapsi huvitab, võib julgelt külastada ka saunarituaale. Meditatiivsemad rituaalid nõuavad küll tasakesi istumist, aga näiteks 10+ vanuses on üsna popid juba vihtlemisrituaalid, kus võib vabalt häält teha ja end välja elada. Lastel tasub istuda kõige alumisel sauna istmel, et liiga kuumaks ei läheks.

Põnev väljapanek spaaleidudest

Enne spaast lahkumist on põnevaks uudistamiseks fuajee klaasist kappi kogutud väljapanek basseinivee puhastusfiltritesse sattunud leludest. Nii mõnegi mänguasja vaatamine paneb filmi peas jooksma – huvitav, kuidas näiteks too väike vannipart küll filtrisse sattus?
Pole ka harv juhus, kus laps on nõnda ammu kaotatud mänguasja üles leidnud ja ära tundnud.

Miks hindab reporter ja telestaar Eda-Liis Kann Elamus Spa’d?

Elamus SPA juures hindab Eda-Liis ka külalislahkust, mis tekitab koheselt tunde, et oled oodatud. Reporter palub välja tuua lausa eraldi nimekirja asjadest, mis teevad tema jaoks Elamus SPA eriliseks:
  • Ruumid on koristatud ja puhtad
  • Lamamistoolid puhkamiseks valmis seatud
  • Saunad on ilusti lubatud temperatuurile köetud
  • Basseinivesi soe
  • Maitsvad söögid spaabaaris – eksootilised jäätisekokteilid, tervislikud salatid, mis on päriselt värsked

JAGA SEDA POSTITUST